Drużyna Żaków 2004 i Młodsi

APBO 2004

7 kwietnia nowo powstały zespół Akademii Piłkarskiej Błękitni Owińska rozpoczął zmagania w lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Mecz Otwarcia rozegrany został na Orliku w Koziegłowach z drużyną Lidera Swarzędz. Drużyna Błękitnych wygrała spotkanie 7:1 nie dając żadnych złudzeń na osiągnięcie korzystnego rezultatu zespołowi ze Swarzędza.

Chłopcy zagrali koncertowo wymieniając całe mnóstwo podań między sobą, pilnując i wychodząc na pozycję w ataku, a także nie pozwalając przeciwnikowi na znaczne rozwinięcie skrzydeł poprzez solidną i konsekwentną grę w obronie. Wszyscy chłopcy zagrali dobre spotkanie i po meczu w szatni zbyt wiele uwag na temat swojej gry nie usłyszeli. Najwyższą notę punktową po meczu otrzymał stoper Kacper Ratajczak.

Choć wielu okazji przeciwnicy nie mieli na wypróbowanie naszego bramkarza to i tak w kilku sytuacjach wykazał się on dużymi umiejętnościami radząc sobie bez kłopotu.

Bramki dla Błękitnych strzelali:

Tymek Panowicz - 4,

Maciej Owczarek - 2,

Stasiu Miszkiewicz - 1.

Asysty do bramek dali: Mikołaj Pomorski, Adam Jakubowski, Mikołaj Rennert,

Patryk Zieliński, Mikołaj Stachowiak oraz Tymek Panowicz i Maciej Owczarek.

13 kwietnia Chłopcy z rocznika 2004 zagrali kolejny mecz ligowy tym razem na wyjeździe z Gromem Plewiska. Chłopcy z podobnym zacięciem i ambicją podeszli do spotkania jak w przypadku meczu z Liderem Swarzędz. Po pierwszej połowie prowadzili już 3:0. Obraz gry w drugiej połowie uległ jeszcze znacznej poprawie i do głosu dochodzili już tylko Błękitni pokonując ostatecznie Grom 12:0, a w rozegranej trzeciej tercji dołożyli jeszcze 6 bramek nie tracąc żadnej. Gra wszystkich bez wyjątku zawodników zasłużyła na wyróżnienie, efektem rewelacyjnej gry były noty pomeczowe, dla wszystkich zawodników maksymalne. Nawet rodzice kibicujący dostali 10 pkt.

Maciej Owczarek - 4,

Adaś Jakubowski - 3,

Stasiu Miszkiewicz - 3,

Patryk Zieliński - 2,

Kacper Ratajczak - 1 i nasz bramkarz po wejściu na boisko w trzeciej tercji również ustrzelił gola.

Asysty do bramek dali: wszyscy zawodnicy !